wtorek, 26 kwietnia 2022

U Danusi i Jasia "Na górce"

Wczoraj się popołudniu zgadaliśmy na działkach Rodos a dziś w południe pojechaliśmy do ich posiadłości Na górce. Magiczne i klimatyczne miejsce 🍀🌼🌲, cudne po prostu, chociaż Danusia ciągle powtarza że cudnie to było lata temu a teraz zaniedbane i zapuszczone. Ale mnie właśnie takie się podoba, naturalne i niewymuskane.
Pewnie że będzie tam piękniej w maju lub czerwcu ale i teraz w kwietniu zachwyca zakątkami, kącikami, zagajnikami, polankami ..... Jest sad, staw, winnica, dziesiątki róż, krzewów i drzew, setki kwiatów.

Dom też uroczy i wielki, na zewnątrz z werandami, balkonami, schodkami ... W obejściu garaż, drewutnia, pawilon, huśtawka, mostki i tajemnie przejścia.

A wewnątrz zasobny i funkcjonalny, salon z jadalnią i kominkiem, kuchnia, sypialnia, łazienka, spiżarka. No i poddasze wielkie i jasne, tyle że niezaizolowane od dachu. Przyjechaliśmy w małej mżawce i właściciele otworzyli dom po zimie. Słońca było mało i ciepła nie za wiele ale czas upływał ciekawie i spokojnie, smakowicie i serdecznie. Chyba się wproszę tu za miesiąc, w maju. 

15 komentarzy:

 1. Cosik się porobiło od ostatniego posta, jakaś captcha mi się wkradła. Czy u Was też?

  OdpowiedzUsuń
 2. piękna dzikość kwietniowa, nie potrzeba przestrzeni by czuć się w lesie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Teren trochę dziki, trochę zaplanowany, dla każdego coś miłego!

   Usuń
 3. Fajne miejsce, podobało by mi się na mur. Jakiś nowy sposób komentowania- nie w ramce, a na linii. Ta Captcha też się pokazała

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urokliwe i pełne niespodzianek, do podobania i owszem ale do ogarniania, zagospodarowania, zaopiekowania trudne.
   Wkurza mnie takie 'uszczęśliwianie' na siłę, było dobrze, po co zmieniać?

   Usuń
 4. Faktycznie, miejsce idealne na odpoczynek.
  Ja wczoraj zobaczyłam tą zmianę, ale myślałam, że to jakieś osobiste ustawienia bloggerów, a tu okazuje się, że wprowadzili tą zmianę odgórnie. Ale nie jest tak źle - kiedyś CAPTCHA wiązała się z wpisywaniem dziwnych kodów, teraz na szczęście się z tym nie spotkałam.
  Pozdrawiam serdecznie

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Idealne na odpoczynek ale po ciężkiej pracy 😄
   Złości mnie to, że decydują za nas. Było dobrze przez ponad 10 lat, przyzwyczaiłam się, polubiłam - a teraz zaczynaj człecze od nowa.

   Usuń
 5. Ogródek jak z bajki. Przybudówka tarasowa bardzo mi się podoba.Moja chatka na łące. Obsadziłam roślinkami, drzewkami, ale cieszyć się z nich będę za jakieś dziesięć lat (jak się przyjmą). Pozdrawiam. Gosia.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Jak tajemniczy ogród. Przybudówka to taka letnia jadalnia. Łąka też piękna zwłaszcza kwietna. Gosiu, drzewka rosną szybko, niektóre 4 metry w ciągu kilku lat.

   Usuń
 6. Wzbudzasz u mnie tęsknotę za byłą chałupą w Gorcach.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Byłe czule się wspomina, jeśli dawały tyle radości co nasze chatty

   Usuń
 7. Lubię takie "niewyczesane" miejsca, urocze zakątki, mnóstwo kwiatów. Latem jest tam pewnie fantastycznie.
  Gospodarze gościnni, na pewno chętnie Cię znów powitają. Pozdrawiam wiosennie !

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Urokliwe zakątki, takie pokoje pod błękitnym niebem. Aniu, na pewno pojadę tam jeszcze w maju, już jestem zaproszona. Coś się kończy by coś mogło się zacząć. Kończy się moje własne, zaczyna się zwiedzanie i oglądanie różnych cudów na które wcześniej brakowało czasu i ochoty.

   Usuń
 8. Pięknie! Niezwykle klimatyczne miejsce...Patrzę i w myślach powtarzam-ogród uczy cierpliwości ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Niezwyczajnie urokliwe, nawet zadbanie takie w stylu angielskich ogrodów. Rozszerzyłabym, Natura uczy cierpliwości.

   Usuń