piątek, 9 sierpnia 2013

STARKA LUBI CHŁÓD I STAROCIE

Łagodna, rześka, chłodna, samotna godzinka przy porannej kawce, po cienistej stronie Domu, pewnie by mnie tak nie zachwycała gdyby nie pamięć i pewność nadchodzącego, kolejnego, upalnego dnia. Niebo śródziemnomorskie, spłowiały lazur bez jednej chmurki - za godzinę, dwie żar otoczy Dom i zmusi mnie do ucieczki do wnętrza. 

Na spacerach widzę mnóstwo ale tak się dzieje, że gdy wracam i wrzucam foty na komputer, większość to stare budowle, rudery, detale i rzeczy które mają starą duszę jak te napotkane po drodze: 
A może wcale to nie dziwne .....

9 komentarzy:

 1. Może i to zdjęcia staroci...ale ileż w nich widać.....można powiedzieć ,ze ujęłaś duszę tych miejsc....rób takie zdjęcia dalej ...

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dziękuję, bo już myślałam, że mi odbiło na stare lata!

   Usuń
 2. A tam stare a tam stare....:):):
  Zazdroszczę ławeczki z kotkiem:):

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Kotek najbardziej lubi ptaszki na mirabelce lub na brzózce, może się wpatrywać i godzinę. Jak się wpatrzysz lub powiększysz zdjęcie to też zobaczysz ptaszka na mirabelce !

   Usuń
  2. Taki ten nasz świat piękny:):)

   Usuń
 3. O, kochana, Ty jeszcze na zachodzie, a tu chatta tęskni, i chłodniej się zrobiło, znaczy całkiem znośnie; podoba mi się zdjęcie z zielonym domkiem, kraciastym praniem na sznurach, kolorowymi galotami ... aż musiałam do wikisłownika sięgnąć, bo starka kojarzy mi się zupełnie z czym innym; pozdrawiam Cię serdecznie, Krystyno.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Dobrze Ci się kojarzy Mario, lubiłam ten szlachetny trunek. A starka to dla mnie też żeńska odmiana starzyka - tak sobie wymyśliłam ale czy to prawda to nie sprawdzałam. A o wikisłowniku nawet nie słyszałam.
   Chatta tęskni, trawa woła, plony krzyczą. Już lada dzień wracam. Pozdrawiam nadal upalnie.

   Usuń
 4. Jak zwykle czarująco LOLU ! :)
  Sorry, że moje odwiedziny tak rzadkie...
  przytulam, pozdrawiam
  Hania


  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. "Każdy orze jak może" czyli talenty mamy różne ale piękne i wspaniale. Ja tak uważam Haniu, Zaglądam do Ciebie ale trudno mi komentować poezję a fragmenty tylko zaostrzają apetyt. Ściskam i ślę serdeczności upalne i gorące,

   Usuń